Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

YSK 2014 yerel seçim oy pusulası sıralaması

YSK 2014 yerel seçim oy pusulası sıralaması burda! 30 Mart yerel seçimde nerede oy kullanacağım tıkla öğren! YSK 2014 oy verme işlemleri ve zarf renkleri hakkında açıklama yaptı 30 Mart 2014 Pazar Oy Verme Günü... 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde üç ayrı renkte zarf kullanılacak.

14 Mart 2014 16:50 (604824) Güncellenme :14.03.2014 16:50:11
YSK 2014 yerel seçim oy pusulası sıralaması

YSK 2014 yerel seçim oy pusulası sıralaması burda! 30 Mart yerel seçimde nerede oy kullanacağım tıkla öğren! YSK 2014 oy verme işlemleri ve zarf renkleri hakkında açıklama yaptı 30 Mart 2014 Pazar Oy Verme Günü… 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde üç ayrı renkte zarf kullanılacak.

YSK nerede oy kullanacağım 2014 30 Mart Yerel seçimleri seçmen sorgulama ekranı (www.ysk.gov.tr)

YSK kesinleşmiş aday listelerini açıkladı. Seçim yapılacak çevreleri de yayımlayan YSK, il, ilçe seçmen ve sandık sayıları, muhtarlık, belde, köy seçmen ve sandık sayıları ve siyasi partilerin oy pusulasındaki sıralarını da açıkladı.Nerede oy kullanacağım diye artık araştırma yapmanız çok kolay….

YSK, 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin, nerede oy kullanacağım diye merak edenler için ayrıntılı bilgiyi internet sitesinden açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 30 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde İl ve İlçe Seçim Kuralları tarafından kesinleşmiş olan aday listelerini açıkladı.

Nerede oy kullanacağım karmaşasına artık son!

Seçim yapılacak çevreleri de yayımlayan YSK, il, ilçe seçmen ve sandık sayıları, muhtarlık, belde, köy seçmen ve sandık sayıları ve siyasi partilerin oy pusulasındaki sıralarını da açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu Sandık Öğrenme-YSK Seçmen Sorgulama 30 Mart(www.ysk.gov.tr)

Siyaset Seçimlerde hangi renk zarf neyi temsil ediyor (Yerel Seçim)

Seçimlerde hangi renk zarf neyi temsil ediyor (Yerel Seçim)

Yüksek Seçim Kurulu’nun 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin bazı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Belediye seçimlerinde mavi, il genel meclisi üyelikleri seçiminde turuncu, mahalle ve köy seçimlerinde mor renkli oy zarfları kullanılacak. Sandık seçmen listesinde kaydı olmayanların oy kullanmalarına izin verilmeyecek. İşte detaylar..

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK)30 Mart 2014 pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde sandık kurullarının görev ve yetkilerini gösterir genelgesi Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı.

Genelge, il genel meclisi üyelikleri, belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyelikleri, mahalle muhtarı ve ihtiyar heyeti üyeliği, köy muhtarı ve ihtiyar meclisi üyeliği seçimlerinde; sandık kurullarının görev ve yetkilerini, uygulayacakları işlemleri, oy verme şekillerini, şikayet ve itirazlar ile bunların incelenme usullerini kapsıyor.

Genelgeye göre, bina sorumluları getirilen oy sandıkları ile oy verme kabinlerini imza karşılığı alacak sandık kuruluna yardım edecek. Seçimde kullanılacak masa, sıra, sandalye gibi araç ve gereçleri temin edecek.

Oy verme günü, oy vermenin başlama saatinde görev yerine gelmeyen sandık kurulu başkanını ilgili ilçe seçim kuruluna bildirecek. Sandık sonuç tutanaklarının onaylı birer suretlerinin bir hafta süre ile ilan yerinde asılı kalmasını sağlayacak.

ENGELLİ SEÇMENLER İÇİN SANDIKLAR UYGUN YERLERE KONULACAK

Sandık kurulu üyeleri göreve gelmez ya da sandık başında, oy verme başlamadan önce veya oy verme sırasında, sandık kuruluna dahil siyasi parti üyelerinden biri veya birkaçı görevini yapmazsa, ceza hükümleri saklı kalmak üzere, yerine siyasi parti yedek üyelerinden birini getirecek.

Sandık kurulu başkanının görevi başına gelmemesi veya bırakıp gitmesi halinde, yerine kurulun partili olmayan ve kurs gören üyesi, bu da yoksa üyelerden en yaşlısı başkanlık edecek.