Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Yeni ÖMSS ataması için beklenen tarih!

Atanmayı bekleyen binlerce engelli memur adayı bu sorunun cevabını merak ediyor; 2. ÖMSS (engelli memur) atamaları ne zaman? Bakan Faruk Çelik katıldığı bir televizyon programında bu sorunun cevabını verdi. OCAK 2014′TE 2. ÖMSS YERLEŞRTİRMESİ DÜŞÜNÜYORUZ Ortaöğretim mezunu lise mezunu olan engelli kardeşlerimizin büyük oranda kamuya atamaları gerçekleşiyor. İlköğretim mezunu olanlardan ise 600 kişi kura çekimi [...]

12 Temmuz 2013 18:08 (295661) Güncellenme :12.07.2013 18:08:27
Yeni ÖMSS ataması için beklenen tarih!

Atanmayı bekleyen binlerce engelli memur adayı bu sorunun cevabını merak ediyor; 2. ÖMSS (engelli memur) atamaları ne zaman? Bakan Faruk Çelik katıldığı bir televizyon programında bu sorunun cevabını verdi.

OCAK 2014′TE 2. ÖMSS YERLEŞRTİRMESİ DÜŞÜNÜYORUZ

Ortaöğretim mezunu lise mezunu olan engelli kardeşlerimizin büyük oranda kamuya atamaları gerçekleşiyor. İlköğretim mezunu olanlardan ise 600 kişi kura çekimi ile belirlendi ve onlarda işe yerleştirildi. Tahminen 2014 Ocak ayı gibi yeniden işe yerleştirm yani 2. ÖMSS ataması olacak.

Kamuda 15 -16 bin oranında açık kadro var engelli için. Ağırlıklı olarak bu kadrolar MEB, diyanet ve benzeri kurumlardaki kadrolar. Oralarında istihdama elverişli olup olmamasını büyük bir titizlikle değerlendiriyoruz. Titiz bir çalışma yapılıyor ve daha çok engellinin istihdam edilmesini önümüzdeki süreçte gerçekleşecek.  Engellilere dezavantajlı gruplara çok ciddi katkılar sağlandı kamuda ve özelde kota konuldu. Çalıştırmayan özel kurum için ciddi yaptırımlar var.

kaynak : memurhaber