Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Sınıf Öğretmenlerini Küstürmeyelim !!

Milli Eğitim Bakanlığının 4+4+4 sistemi ve okulların dönüştürülmesi ile sınıf öğretmenleri üvey evlat muamelesi görmeye başladı. Mağduriyetleri her geçen gün daha da artan sınıf öğretmenlerimizin bu mağduriyetinin giderilmesi Bakanlığın acil çözüm yolları üretmesi gerekir. Burada 4+4+4 sistemi ile istedikleri okullara gitmenin vermiş olduğu rahatlıkla zaman zaman sınıf öğretmenlerine olumsuz yorumlar yazan branş öğretmenlerimizide insafa davet [...]

11 Ağustos 2012 10:13 (34671) Güncellenme :11.08.2012 10:13:46
Sınıf Öğretmenlerini Küstürmeyelim !!

Milli Eğitim Bakanlığının 4+4+4 sistemi ve okulların dönüştürülmesi ile sınıf öğretmenleri üvey evlat muamelesi görmeye başladı.

Mağduriyetleri her geçen gün daha da artan sınıf öğretmenlerimizin bu mağduriyetinin giderilmesi Bakanlığın acil çözüm yolları üretmesi gerekir.
Burada 4+4+4 sistemi ile istedikleri okullara gitmenin vermiş olduğu rahatlıkla zaman zaman sınıf öğretmenlerine olumsuz yorumlar yazan branş öğretmenlerimizide insafa davet ediyoruz.

Devletin karakolunun bulunmadığı yerlerde bile Türk Bayrağını şerefle dalgalandıran sınıf öğretmenlerimizin hakları parayla pulla ödenemez.
Askerin, polisin, doktorun, hemşirenin hatta branş öğretmenlerinin bile bulunmadığı en uç köylerimizde devleti sınıf öğretmenlerimiz temsil etmiştir.

Sınıf öğretmenlerimizin norm kadro fazlası olarak mağduriyetlerinin yanında yine branşı sınıf öğretmeni olan idarecilerimiz de okulların dönüştürülmesi ile norm kadro fazlalığı durumuna düşmüştür.

Şöyleki İlköğretim okulu ilken 3 sınıf öğretmeni müdür yardımcısı bulunan bir okulun dönüştürülmesi ile okulun hem ilkokul hemde ortaokul olması sebebiyle norm kadronun 2 ye üşmesi ile 1 sınıf öğretmeni müdür yardımcısı boşa çıkmıştır.

Sınıf öğretmenlerimizin ortaokullara idareci olmasının önünün Bakanlık açmalıdır.

Aynı şekilde branş öğretmenlerimizde ilkokullara idareci olabilmelidir.

Bu konuda sendikalarında sessiz kalması sınıf öğretmenlerimizi üzemektedir.

Yıllardır okullarımızın yükünü sırtında taşıyan sınıf öğretmeni idarecilerimizin okulların dönüşümü ile yükü dahada ağırlaşmıştır.

Bakanlığın sınıf öğretmenlerimize yönelik ivedi olarak bu mağduriyeti giderecek bir düzenleme yapması ve yeni eğitim öğretim yılına girmeden sınıf öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunu bir nebzede olsa artırması temenni edilmektedir.