Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Pedagojik Formasyon Kılavuzu 2014 Ösym

Pedagojik Formasyon Kılavuzu 2014 Ösym

23 Ocak 2014 13:02 (524420) Güncellenme :23.01.2014 13:02:13
Pedagojik Formasyon Kılavuzu 2014 Ösym

Pedagojik Formasyon Kılavuzu 2014 Ösym Pedagojik Formasyon Kılavuzu İndir ÖSYM Pedagojik Formasyon Kılavuzu ÖSYM  tarafından uzun süredir beklenen pedagojik formasyon kılavuzu yayınlandı. Pedagojik formasyon kılavuzu ösym ile eş zamanlı olarak sitemiz mebpersonel.com adresinden yayınlıyoruz. Pedagojik formasyon kılavuzu adaylar tarafından uzun süredir bekleniyordu. Bugün yapılan açıklamayla pedagojik formasyon kılavuzu yayınlandı. Birçok tartışmaya konu olan ve sonuçların açıklanmaması ile gündeme oturan pedagojik formasyon kılavuzu nihayetinde ösym tarafından yayınlandı.

Pedagojik formasyon kılavuzu haberimizin devamında bulabilirsiniz. Ösym tarafından yapılan açıklamaları anlık olarak takip eden sitemizmebpersonel.com siz değerli okuyucuları için pedagojik formasyon kılavuzunu yayımlıyoruz. Kontenjanların 10 bin daha arttırılmasına karar verilen ve son olarak ağustos atamalarına yetişeceği duyurulan pedagojik formasyon kılavuzunu sitemizden indirebilir öğrenebilirsiniz. Tepkilerin ardı arkası keksilmemesi sonucu 16 ocak tarihinde ösym’nin yaptığı toplantı ile kontenjanların arttırıldığı daha öncesinden duyurulmuştu. Şimdi sıra pedagojik formasyon kılavuzu öğrenmede. Aşğıdaki linki kullanarak kılavuza ulaşabilir aşağıda kılavuzu görebilirsiniz.

-Pedagojik formasyon kılavuzu indirmek için tıklayınız

(23 Ocak 2014)

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı: Adaylardan Yeniden Tercih Alınması

ÖSYM tarafından yapılacak 2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemleri için 28 Kasım-6 Aralık 2013tarihleri arasında adaylardan tercihleri alınmıştır.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programları ile ilgili olarak, 16 Ocak 2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu ile 21 Ocak 2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nda yeni kararlar alınmış, mevcut alanlara yeni alanlar dahil edilerek kontenjanlar yeniden düzenlenmiştir.

Programlara yerleştirme için adaylardan yeniden tercihleri alınacaktır. Adaylar tercihlerini 23-27 Ocak 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda yapacaklardır. 28 Kasım-6 Aralık 2013 tarihleri arasında tercih yapan adaylar istedikleri takdirde tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Tercih Kılavuzu, 16 Ocak 2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu ile 21 Ocak 2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda güncellenmiştir.

Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Bu amaçla hazırlanan kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Yerleştirme için tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Pedagojik formasyon kılavuzu ile ilgili tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz.