Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Örnek Soruları

MEB ve ÖSYM tarafından merakla beklenen 2013 kpss‘de alan sınavı olup olmayacağı meark konusu iken beklenen açıklam geldi ve alan sınavı 15 branşta  uygulanma kararına bağlandı. Öğretmen adaylarının gündemini meşkul eden konu kısa adıyla ÖAS yani Öğretmen Alan Sınavı, her fırsatta ısrarla ÖAS’ nin 2013′te yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı maaresef sınavın detaylarıyla ilgili bilgi [...]

12 Aralık 2012 10:40 (48635)
Öğretmenlik Alan Bilgisi Örnek Soruları

MEB ve ÖSYM tarafından merakla beklenen 2013 kpss‘de alan sınavı olup olmayacağı meark konusu iken beklenen açıklam geldi ve alan sınavı 15 branşta  uygulanma kararına bağlandı.

Öğretmen adaylarının gündemini meşkul eden konu kısa adıyla ÖAS yani Öğretmen Alan Sınavı, her fırsatta ısrarla ÖAS’ nin 2013′te yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı maaresef sınavın detaylarıyla ilgili bilgi vermiyor. Yargı ve Lider Yayınları’ndan Hasan Can Oktaylar sınavın 13 Temmuz’da yapılacağını açıklarken, İhtiyaç Yayınlarından gelen açıklamaya göre soru sayısı 40 – 60 arası değişecek.
Konuyla ilgili son açıklama Körfez Akademi tarafından yapıldı. Körfez Akademi’nin açıklaması da daha önce akademisyenlerin beklentilerini destekler nitelikten. Kenan UNUS’un yaptığı açıklamaya göre Öğretmenlik Alan Sınavı ile ilgli eldeki en somut soru örnekleri Milli Eğitim Bakanlığı’ının öğretmenlere yaptığı Anadolu, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı Soruları.
Anadolu ve Fen Liselerine de öğretmen seçme sınavı için 20 branşta öğretmen seçme sınavı uygulanmakta.ÖSYM tarafından ÖAS, Öğretmen Seçme sınavı örnek soruları yayınlanıncaya kadar bu soruların fikir vereceğini düşünüyoruz. halihazırda çeşitli yayınevlerince hazırlanan ÖAS kitapları da bu sorular paralelinde hazırlanmaktadır.
Aşağıda yer alan sınavlarda genel yetenek, Genel kültür ve Eğitim Bilimleri dışında yer alan Alan Bilgisi Sorularını Değerlendiriniz.

2006 ÖABT ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

2007 ÖABT ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

2008 ÖABT ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ