2017-03-04 00:58:07

YGS Sınav giriş belgesi alma ekranı

YGS 2017 sınav giriş belgesi alma ekranı ÖSYM tarafından erişime açıldı. Yüz binlerce öğrenci YGS giriş belgesi almak ve giriş yerlerini öğrenmek için ais.osym.gov.tr adresini ziyaret ediyor. Yoğunluğun yaşandığı siteye giriş zor olsa da bilgilerine ulaşan üniversite öğrenci adayları sınava nerede gireceklerini öğreniyor. İşte ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamaları ve YGS sınav giriş belgesinin nasıl alınacağı bilgileri.

YGS Sınav giriş belgesi alma ekranı

 

Günlerdir YGS sınav giriş belgelerinin yayımlanmasını bekleyen öğrenciler ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla sınav belgelerine ve nerede girecekleri bilgilerine ulaştılar. Yaşanan yoğunluktan dolayı ÖSYM'nin sitesine erişimde gecikme yaşansa da ilerleyen saatlerde bu yoğunluk azalacak ve aday işlemleri sistemine giriş normale dönecektir. ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla erişime açılan YGS 2017 sınav giriş belgelerinde sınava girecek adayların sınav yerleri açık adresiyle birlikte yer almaktadır. YGS sınavına girecek adayların girecekleri yerleri önceden gidip görmeleri ve ulaşım yollarını öğrenmeleri hayati önem taşımaktadır. Sınav günü adres bulmakta sorun yaşamak istemiyorsanız sınava gireceğiniz yeri ve ulaşım yollarını önceden öğrenmeniz yararınıza olacaktır. İşte ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar ve YGS sınav giriş belgesinin nasıl alınacağı bilgileri...

ÖSYM GİRİŞ İLE YGS GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

 YGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?ÖSYM'nin duyurusuyla açıklanan 2017 YGS sınav giriş belgelerinin edinilmesi ve sınav yerlerinin öğrenilmesi işlemini ÖSYM'nin resmi İnternet sayfası üzerinden yapabilirsiniz. İlk olarak ÖSYM'nin www.osym.gov.tr İnternet sitesine giriş yapın. Sağ yukarıda bulunan e-İŞLEMLER sekmesini açıp ADAY İŞLEMLERİ seçeneğini tıklayın. Ya da web tarayıcınızın adres bölümüne ais.osym.gov.tr yazarak direkt olarak ADAY İŞLEMLERİ sayfasına giriş yapın. Bu sayfanın sağ üst tarafında bulunan SİSTEME GİRİŞ yazısının üzerine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki fotoğrafta görünen açılır bir pencere gelecek ve burada sizden T.C. Kimlik Numaranız ile Şifrenizi yazmanız istenecek. SİSTEME GİRİŞ seçeneğinin yanında bulunan e-Devlet ile Giriş'i tıklayıp e-Devlet şifreniz ile de YGS sınav giriş belgenizi edinebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek seçeneklerden 2017 YGS sınav giriş belgenizin çıktısını alabilirsiniz. YGS'ye giriş yeriniz de bu belgenin üzerinde açık adres olarak yer almaktadır.

ÖSYM'DEN SON DAKİKA YGS GİRİŞ BELGESİ AÇIKLAMASI ÖSYS: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi DUYURU (02 Mart 2017) 2017 YGS: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi 12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmalarısınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir. DİKKAT! Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

ÖSYM'DEN SON DAKİKA YGS GİRİŞ SAATİ UYARISIÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan YGS sınav giriş saatiyle ilgili uyarı geldi. Yapılan önemli uyarıda, sınav binasına girişlerin sınavdan 15 dakika önce sona ereceği belirtildi. Yayınlanan uyarı duyurusunda şu ifadeler yer aldı: "2017 YGS’de saat 9.45’te binaya alma işlemleri sonlandırılacak. Adaylar başlama saatinden 15 dakika önce sınav binasına giriş yapmış olmalı. Saat 9.45’ten sonra sınav binasına kimse alınmayacak." ÖSYM'DEN ÇİPLİ YENİ KİMLİK AÇIKLAMASIÖSYS: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi 2017 YGS Adaylarının Dikkatine! Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin kapsamı genişletilmiş olup daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlanmış ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına(YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının ”öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapılmıştır. 2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınava girebileceklerdir. Adaylara önemle duyurulur.

YGS SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISI NASIL OLMALI RENKLİ Mİ SİYAH BEYAZ MI?YGS 2017 adayları için YGS giriş belgesi çıktısı alma konusunda dikkat edilmesi gerekenleri sizler için derledik. Adaylar, internetten edinecekleri belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda olacak. YGS sınav giriş belgesinin renkli yada siyah beyaz olması bir sorun değil. YGS GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISININ ÜZERİNE SAKIN BİR ŞEY YAZMAYIN!Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim ve işaret bulunmayacak.Sınava giriş belgesini fotoğraf görünür bir şekilde yanında bulundurmayan adaylar, sınava alınmayacak. Kişisel bilgileri okunmayan, fotoğrafta tanınmayan adayların YGS girişlerine izin verilmiyor. Öte yandan, YGS giriş belgesi çıktısı zedelenmiş adaylar içinde aynı durum geçerli. ÖSYM YGS GİRİŞ BELGESİ GÖNDERMEYECEKÖte yandan, ÖSYM YGS giriş belgesi gönderimi yapmayacak. Adaylar sınav giriş belgesi çıktıları yalnızca ais.osym.gov.tr adresinden alabilirler.  DİKKAT! EHLİYET GEÇERLİ DEĞİLAdayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka, nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunlu olacak. Ehliyet ve kişisel kimlik kartları YGS girişlerinde kabul edilmiyor.  YGS SONUÇLARININ AÇIKLANMASIYGS 2017 sonuçları ÖSYM'nin sınav takvimine göre 28 Mart'ta açıklanacak. YGS'ye giren adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara  tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, LYS sonrasında İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. YGS NE ZAMAN YAPILACAK?Üniversiteye giriş için ilk aşama olan 2017-YGS için öğrenciler hazırlık içinde. Sınav, 12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek. Tek oturumda yapılacak sınav saat 10.00'da başlayacak ve 160 dakika sürecek. Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.00'da hazır bulunmaları gerekmektedir. YGS'de ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer alacaktır. Adaylar, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretim programlarından (müfredat) sorumludur.

 Haber Kaynağı : Star

Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda