2017-09-05 16:03:32

Tarım Bakanlığı, yönetici atama yönetmeliğini uygulayacak mı?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra yöneticilerine getirdiği rotasyon yönetmeliğini 2016 yılında uygulamamıştı. Çalışan personel, düzenlemenin bu yıl uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor.

Tarım Bakanlığı, yönetici atama yönetmeliğini uygulayacak mı?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Taşra Teşkilatı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde taşra teşkilatı yöneticilerinin bir hizmet bölgesinde aynı unvanda çalışılabilecek azami süreler belirlenmiştir.

Örneğin, İl müdür yardımcısı, şube müdürü, ilçe müdürü unvanlarında aynı unvanda 5 ve 6 ncı hizmet bölgelerinde asgari çalışma süresi iki yıl, diğer hizmet bölgelerindeyse aynı unvanda üç yıldır.

Bulundukları hizmet bölgesinde aynı unvanda azami çalışma süresi beş yıldır. Kuruluş müdür ve müdür yardımcıları için en az üç yıl en çok yedi yıldır.

Yönetmeliğin 10. maddesinin 3. fıkrası ise şu şekildedir:

"31 Aralık itibariyle bulundukları hizmet bölgesinde aynı unvanda azami çalışma süresini tamamlayan yöneticiler, takip eden haziran-eylül döneminde re'sen yer değişikliğine tabi tutulurlar."

Bu hüküm, 2016 yılında yürürlüğe konulan bir geçici maddeyle uygulanmamıştı.

Taşra çalışan bakanlık yöneticileri, azami çalışma hükümlerinin 2017 yılında uygulanıp uygulanmayacağını merak etmektedir.



Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda