2017-06-03 12:30:05

Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı'nın hangi unvandan ne kadar personel alacağı açıklandı

Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı yapacak

Beklemede olan sağlık personeli için güzel haber sonunda geldi. Uzun süredir beklemede olan işe alımların başlaması vatandaşlar için oldukça önem taşıyor. Ülke genelinde başlatılan milli istihdam seferberliği kapsamında hem kamuda hem de özel sektörde işe alımların sayısı artıkça çift haneli rakamlara ulaşan işsizlik oranında da azalma yaşanıyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı ÖSYM’nin yapacağı yerleştirme ile 12500 adet sağlık personelini işe alacak. İşe alınacak personelin Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde bulunacağını istihdam alanlarının ÖSYM’nin yapacağı yerleştirme ile belirleneceğini belirten yetkililer alınacak personelin ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde olacağını toplamda 12500 sözleşmeli sağlık personeli alınacağını söyledi.

Tercihler Haziran Ayında

Sözleşmeli sağlık personelinin alınacağı pozisyonların KPSS – 2017/5 Tercih Kılavuzu’nda belirtileceğini ve kılavuzun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacağını belirten yetkililer, başvuruda bulunmak isteyen personelin gerekli bilgiler internet sitesi üzerinden erişebileceğini söyledi. Adayların tercihlerini 7 ila 13 Haziran tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara uygun olarak ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapabileceğini belirten yetkililer, vatandaşların kimlik numarası ve şifrelerinin işlemleri yapabilmek için gerekli olduğunu hatırlattı.

Şahsi Başvuru Gereken Bölümler

Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların, 7 Haziran tarihinden itibaren mutlaka Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsi başvuru yapmaları gerektiğini belirten yetkililer, daha önce başvuruda bulunan adayların tekrar başvurmasına gerek olmadığını belirtti.


Yorumlar
GÜNCEL
A101 29 Haziran 2017 Aktüel Ürünler Kataloğu

A101 29 Haziran 2017 Aktüel Ürünler Kataloğu

WhatsApp'ta 'mesajı geri alma' özelliği geliyor

WhatsApp'ta 'mesajı geri alma' özelliği geliyor

Rekor sıcaklar geliyor!

Rekor sıcaklar geliyor!

Bozuk et nasıl anlaşılır?

Bozuk et nasıl anlaşılır?

Babalar Günü yarın!

Babalar Günü yarın!