2017-05-10 01:00:54

KPSS'siz Personel Alımı Yapacak Kurumlar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı son dakika yapmış olduğu duyurusunda yabancı dil ile ve giriş sınavı ile sözleşmeli olarak personel alacağını duyurdu

KPSS'siz Personel Alımı Yapacak Kurumlar

ADAYLARDAN ARANANCAK ŞARTLAR:

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı alacağı personel adaylarının, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindek, A bendindeki 1,4,5,6 ve 7 numaralı şartlarını taşımaları yazılı sınavın yapılacağı tarih itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmaları, Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim veren fakülteler den mezun olmak, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’da sayılan görevlere ilişkin tecrübe sahibi olmak ve dil şartlarına uygun olmak şartları aranacaktır. 

BAŞVURU TARİHLERİ VE SINAV:

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yukarıda belirtilen nitelikleri taşıyan adayların başvuruları kabul edecek ve başvurus onaylanan adaylar sınava çağırılacaktır. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iki aşamadan oluşmak üzere yazılı ve sözlü olarak Giriş sınavı yapacak. Giriş sınavının yazılı bölümü 10 Haziran 2017 tarihinde Anlara'da yapılacaktır. Eğer başkanlık gerekli görürse sözl sınav yapacaktır. Bu ilana başvuru yapmak isteyen adaylar ise, 09 Mayıs 2017 tarihi ile 26 Mayıs 2017 tarihleri arasında başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirmeleri gereklidir. 


Yorumlar
GÜNCEL
Babalar Günü yarın!

Babalar Günü yarın!

3 çocuğa yüzde 10 vergi indirimi geliyor

3 çocuğa yüzde 10 vergi indirimi geliyor

Ramazan Bayram tatili 9 güne uzatıldı!

Ramazan Bayram tatili 9 güne uzatıldı!