Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Memura kıyafet serbestliği geldi.

İşe giderken hergün tıraş olup, takım elbise giyip, kravat takmak zorunda olan memurlara güzel haberlerimi var! 1980 askeri darbesi sonrası çıkan kılık kıyafet yönetmeliği tarih olacak.  Artık memurlar istediği gibi giyinecek ve istedi zaman tıraş olabilecek… 657 SAYILI KANUN DEĞİŞİYOR MU? 1980 askeri darbesinden sonra hazırlanan ve 1982 yılında yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarında [...]

14 Ocak 2013 11:35 (65048)
Memura kıyafet serbestliği geldi.

İşe giderken hergün tıraş olup, takım elbise giyip, kravat takmak zorunda olan memurlara güzel haberlerimi var! 1980 askeri darbesi sonrası çıkan kılık kıyafet yönetmeliği tarih olacak.

 Artık memurlar istediği gibi giyinecek ve istedi zaman tıraş olabilecek…

657 SAYILI KANUN DEĞİŞİYOR MU?

1980 askeri darbesinden sonra hazırlanan ve 1982 yılında yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik tarih olacak. Bunun için çalışma başlatıldı. Yönetmelikte yer alan kıyafet, saç, bıyık gibi tarifler güncelleştirileek.

MEMURUN NASIL GİYİNECEĞİ AÇIKCA TARİF EDİLİYOR

Hala yürülükte olan yönetmelik memurların, ayakkabı modelinden bıyığının ve favorisinin şekline, gömleğinin yakasından, kısa kollu kıyafetine kadar her şeyin tarifini yapıyor. Örneğin, bir erkek memurun saçı arkadan gömleğinin yakasına değerse bu cezayı gerektiriyor.

BAYAN MEMUR NASIL GİYİNECEK?

Yine erkek memurlar kısa kollu gömlekle çalışamıyor. Bayan memurların da özellikle törenlerde koyu renk giymesi gerekiyor. Yönetmelik memurların saç tarama şekillerini bile ayrıca belirtiyor.