Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Mahkeme, Genelgeye atıfla öğrenim özrü tayini yapılmalı dedi

DSİ Batman2da görev yapan bir tekniker, DGS ile yerleştiği Trabzon’a nakil istemiş ancak idare nakil talebini reddetmiştir. DSİ’nin kurumsal yer değiştirme yönetmeliğinde sadece sağlık ve eş durumu özrü olmasına rağmen, mahkeme Başbakanlık Genelgesine atıfla, idarenin işlemini iptal etmiştir. 30/01/2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan2010/2 sayılı Başbakanlık Genelgesinin 7 nolu maddesinde “7 – Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet [...]

15 Haziran 2013 18:03 (276502) Güncellenme :15.06.2013 18:03:09
Mahkeme, Genelgeye atıfla öğrenim özrü tayini yapılmalı dedi

DSİ Batman2da görev yapan bir tekniker, DGS ile yerleştiği Trabzon’a nakil istemiş ancak idare nakil talebini reddetmiştir.

DSİ’nin kurumsal yer değiştirme yönetmeliğinde sadece sağlık ve eş durumu özrü olmasına rağmen, mahkeme Başbakanlık Genelgesine atıfla, idarenin işlemini iptal etmiştir.

30/01/2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan2010/2 sayılı Başbakanlık Genelgesinin 7 nolu maddesinde

“7 – Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına Dair Yönetmelik kapsamında yapacakları atama işlemlerinde, ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak eş, öğrenim ve sağlık durumuna dayalı atama taleplerinin gerçekleştirilmesine azami özen göstereceklerdir.” talimatı yer almaktadır.

Batman İdare Mahkemesi, Anayasa, uluslararası anlaşmalar, Yer Değiştirme Yönetmeliği ve Başbakanlık Genelgesine atıfla, öğrenim özrü tayinini yapmayan idare işlemini iptal etmiştir.

kaynak memurlar