Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Lise Mezunları KPSS’de Kaç Puan Alırsa Atanır

KPSS ‘de Lise mezunları kaç puan alırsa memur kadrolarına atanır. Kpss Ortaöğretim Taban puanları kaç tamamına haberimizden ulaşabilirsiniz. Lise mezunlarının memur olarak atanması için Kpss puanına sahip olması gerekir ancak Memur taban puanlar sabit değildir. KPSS’de kadrolara yapılan tercihlere göre bazı kurumlara 65 -70 puanla kimse başvurmayıp kadrolar boş kalırken bir çok adayın da 90 [...]

23 Ekim 2012 12:23 (40365) Güncellenme :24.10.2012 15:21:49
Lise Mezunları KPSS’de Kaç Puan Alırsa Atanır

KPSS ‘de Lise mezunları kaç puan alırsa memur kadrolarına atanır. Kpss Ortaöğretim Taban puanları kaç tamamına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Lise mezunlarının memur olarak atanması için Kpss puanına sahip olması gerekir ancak Memur taban puanlar sabit değildir. KPSS’de kadrolara yapılan tercihlere göre bazı kurumlara 65 -70 puanla kimse başvurmayıp kadrolar boş kalırken bir çok adayın da 90 – 95 puanla atanamadığı görüyoruz.

Son yıllar genel olarak göz attığımızda 1.Atamalarda 93-96 puanın altında atanmanın oldukça zor olduğunu görüyoruz. Bu puan 2. Atamalarda 90-93 civarında kalmaktadır. 3. Ve 4. Atamalarda genellikle taban puan 88-90’ün altına çoğunlukla inmemektedir.

Memurluk tercihlerinde puanınızın yuksek yada alcak değerlendirmeyip  puanınız ne olursa olsun şansınızı denemenizi tavsiye ederiz. Her yıl yüzlerce kadronun da tercih edilmediği için boş kaldığı unutulmamalıdır.

MUTLAKA TERCİH YAPIN

KAÇ  PUANLA NEREYE YERLEŞİRİM

İŞTE 2010 KPSS MEMURLUK TABAN PUAN KONTENJAN VE KURUM LİSTESİ