Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Kırıkkale Yerel Seçim oy oranları için tıkla! 30 Mart 2014 Kırıkkale İl Genel Meclis Üyeleri kimler oldu?

Kırıkkale Yerel Seçim oy oranları için tıkla! 30 Mart 2014 Kırıkkale İl Genel Meclis Üyeleri kimler oldu?

31 Mart 2014 3:14 (650317) Güncellenme :31.03.2014 03:14:19
Kırıkkale  Yerel Seçim oy oranları için tıkla! 30 Mart 2014 Kırıkkale  İl Genel Meclis Üyeleri kimler oldu?

Kırıkkale Yerel Seçim oy oranları için tıkla! 30 Mart 2014 Kırıkkale İl Genel Meclis Üyeleri kimler oldu? SEÇİME ÇOK YOĞUN KATILIM

Kırıkkale Yerel Seçim oy oranları için tıkla! 30 Mart 2014 Kırıkkale İl Genel Meclis Üyeleri kimler oldu? Yurt genelinde seçime katılımda yoğun ilgi de dikkati çekiyor. Özellikle yaşlı seçmenlerin vatandaşlık görevlerini yerine getirmek için sandık başlarına erken saatlerde gitmeleri de dikkati çekti.

Bazı engelli ve yaşlı vatandaşlar, oylarını kullanmak için sandık başına yakınlarının yardımıyla gitti.

Silopi ilçesinde yaşayan Mehmet Şahin, 86 yaşındaki babası Yaşar Şahin’i sırtında taşıyarak, oy kullanması için okula getirdi. Kayseri’nin İncesu ilçesinde de 113 yaşındaki Döne Karaçavuş, mahalli idareler seçiminde oy kullanacağı okula ambulansla götürüldü.
Vatandaşlar SMS ile öğrenebilecek

YerelSecim2014 Projesi çerçevesinde, seçim sonuçlarını isteyen vatandaşların öğrenebilmesi için GSM şirketleriyle de anlaşmalar yaptı. Yapılan anlaşmalar çerçevesinde, seçim sonuçlarını merak eden vatandaşlar, hizmet aldığı GSM şirketinden SMS yoluyla bilgi alabilecek. Vatandaşlar, belirlenen hizmet numarası üzerinden, kendi seçim bölgesindeki sonuçları anında öğrenebileceği gibi Türkiye genelindeki sonuçlar hakkında da bilgi alabilecek.