Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

İş ve Meslek Danışmanlığı 2013 Sınavı Başvuruları Başladı

Tüm Lisans mezunlarının başvuru yapabildiği İş ve Meslek Danışmanlığı Sınavı için başvurular başladı. Bu sınavda yeterli puanı alanlar 5 yıl boyunca İş ve Meslek Danışmanlığı kadrolarına başvurabiliyor.  İstanbul’da yeni Aile Danışmanlığı Kursu açılıyor, Tıklayınız! Son yıllarda lisans mezunlarında memur olmak için en cazip alan olan İş ve Meslek Danışmanlığı gerek atamanın kolay olması, gerek maaşı, [...]

13 Şubat 2013 15:07 (99539) Güncellenme :13.02.2013 15:07:20
İş ve Meslek Danışmanlığı 2013 Sınavı Başvuruları Başladı

Tüm Lisans mezunlarının başvuru yapabildiği İş ve Meslek Danışmanlığı Sınavı için başvurular başladı. Bu sınavda yeterli puanı alanlar 5 yıl boyunca İş ve Meslek Danışmanlığı kadrolarına başvurabiliyor.

 İstanbul’da yeni Aile Danışmanlığı Kursu açılıyor, Tıklayınız!

Son yıllarda lisans mezunlarında memur olmak için en cazip alan olan İş ve Meslek Danışmanlığı gerek atamanın kolay olması, gerek maaşı, gerek de çalışma olanakları açısından dikkat çekiyor. İş ve Meslek Danışmanı olabilmek için gerekli olan sertifika için sınavın başvuruları başladı. Sınavla alınacak İş ve Meslek Danışmanlığı sertifikası ile 5 yıl boyunca atamalara başvuru yapılabiliyor.

 

İş ve Meslek Danışmanlığı başvuru süreci bilgileri için tıklayınız

İş ve Meslek Danışmanlığı Nedir

İşkur bünyesinde kamu personeli olarak görev yapan ve İşkur’a iş başvurusunda bulunan adaylara bir nevi iş koçluğu yapan kişidir. İş ve meslek Danışmanı olmak için lisans mezunu olmak İş ve Meslek Danışmanı Sertifikası sahibi olmak gerekmektedir. İş ve meslek Danışmanı ne iş yapar detayları için tıklayınız

İş ve Meslek Danışmanları Ne Zaman Nasıl Atanıyor?

İş ve Meslek Danışmanı atamaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca gerçekleştirilmekte olup, 2012 Şubatta sertifika alan 2800 adayın tamamı atanmıştır. 2012 Ağustosta sertifika alan adaylardan da 900 kişinin ataması 9 şubatta gerçekleşecektir. Bakanlığın 2013’te alımlara yine devam etmesi bekleniyor. İş ve Meslek Danışmanları İl ve İlçelerin İŞKUR’larında görev yapmakta ve halihazırda bir çok İŞKUR’da personel açığı devam etmekte. İş ve Meslek Danışmanları ortalama 2000 TL maaş alıyor.

İş ve Meslek Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır

İş ve meslek Danışmanlığı Sertifikası Sınavı için 2013’te de Sakarya Üniversitesi SAÜSEM yetkili kılınmıştır. Başvurular başlamış olup, başvuru için gerekli belgeler SAÜSEM’de açıklanmıştır.

İş ve Meslek Danışmanlığı Belgesi Kaç Yıl Geçerli

Sakarya Üniversitesi tarafından yapılacak sınavla alınacak belge 5 yıl boyunca geçerli olacak.

Sınav Ne Zaman, Nerede Olacak

2 sınav yapılıyor, sınav başvuru ve uygulama tarihleri aşağıdaki tabloda yer alıyor.

 

 

 

 

Başvuru Şekli ve İşlemleri Nasıl Olacak

Adaylar başvuru tarihleri arasında,  aşağıdaki sırayı takip etmek sureti ile www.sausem.sakarya.edu.tr web sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Başvuru şartları ve ücreti için tıklayınız

İnternet ortamında başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi

Başvuru formunun doldurulması,

Vesikalık fotoğrafın yüklenmesi (son 6 ay içinde çektirilmiş net görüntü olmalı),

Nüfus cüzdanının önlü arkalı olarak sisteme yüklenmesi (jpeg),

Bankadan alınan dekontun sisteme yüklenmesi (jpeg)

Lisans diplomasının sisteme yüklenmesi (jpeg),

Belge Kullanım Sözleşmesinin onaylanması ,

Başvurunun onaylanması.