‘Memur öğretmenler asıl işine dönsün’

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, TBMM’de yaptığı açıklamada, memur öğretmenlerin asıl işleri olan öğretmenlik mesleğine dönmesi gerektiğini açıkladı.

İşte İrgil’in konuyla ilgili açıklaması

Devlet kadrolarında memur olarak görev yapan öğretmenlerin, mesleği öğretmen olan arkadaşlarımızın altı yıldır süren bir mağduriyeti var.

Ağustos 2012 yılına kadar Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna kriterleri sağlayarak geçebilen bu memur öğretmen arkadaşlar -ki asıl meslekleri öğretmenlik olmasına karşın devlet memuriyetinin farklı alanlarında çalışan arkadaşlarımız kamu okullarına öğretmen olarak atanabiliyorlardı ancak 2012’den beri bu hakları ellerinden alındı. Şimdi, asıl işi öğretmenlik olan ve mesleğine geçmek isteyen, mesleğini yapmak isteyen, öğretmenlik aşkıyla yanıp tutuşan, öğrencilerine ve okuluna kavuşmak isteyen bu arkadaşlar için bir çalışma yapmak gerekiyor.

Hükümet bu konuda bir çalışma yapmayı düşünüyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı “Sorun, kadro sorunu, Maliye kadro vermiyor.” diyordu, bu arkadaşlarımızda kadro sorunu da yok, sadece bir kaydırma yapılacak. Bu yüzden, bu arkadaşlarımız için duyarlılık rica ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir