Memur sen il başkanı Ak Partili vekili hedef aldı

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen il başkanı Abdullah Çelik, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çelik açıklamasında, Tarsus’a sağlık özür ile nakilleri çıkan 3 şube müdürünün atamalarının Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın tarafından durdurulduğunu iddia etti.

İşte Memur Sen İl Başkanının iddiaları

1-Müsteşarımız duyuruyu yaptı ama Tarsus İlçemize sağlık özrü ile atanan 3 şube müdürünün çıkmış kararnamelerini hakkı ve hukuku çiğneyerek iptal ettiren milletvekili adamını korumak için 513 kişiyi nasıl engelleyecek merak ediyoruz.

2-Şube Müdürlerinden birinin tayini K.Maraştan Tarsusa çıktı,
ilişiğini kesti,
yolluğunu aldı,
evini tuttu ama
“milletimize hizmet için burdayız” diyen Cumhurbaşkanımızın aksine “burda benden habersiz adım dahi atılamaz”mantığıyla bir milletvekili tarafından iptal ettirildi.

3-Diğer Şube Müdürü ise
trafik kazası sonucu felç olan ve yatağa bağımlı eşinin yanında kalabilmek için tayin istiyor.
Tayini Tarsusa çıkıyor.
Ama aynı milletvekili raporla durumu tespit edilen ve insan olan herkesin yüreğini titreten bu olaya rağmen yine atamayı iptal ettirtiyor

4-Sonuncu Şube müdürü ise boş olan Tarsus’taki şube müdürlüğü kadrosuna %80 engelli özrü olan ve mahkeme yoluyla vasi kararı bulunan kardeşinin yanına özür grubundan tayin istiyor, tayini çıkıyor.
Ama yine aynı milletvekili 3.defa tamamen keyfi olarak bu tayini de iptal ettiriyor

5-Tek ortak noktaları Tarsus olan ama üçünü de aynı milletvekilinin mağdur ettiği birbirinden ayrı dünya görüşlerine sahip;
Üç farklı insan,
Üç farklı hayat hikayesi,
Üç farklı tayin…

Sayın @alicumhurtaskin
Yeter artık insanları mağdur ettiğiniz,
Durun…!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir