Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Hizmetlilere memur kadrosu için yasa teklifi

Hizmetli memur kadroalrı için kanun teklifi hazırlık süreci devam ediyor 14/07/1965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 36. maddesinin sekizinci fıkrasının değiştirilmesi hakkındaki Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına CHP Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Edipoğlu ve CHP Gurup Başkanlığı tarafından sunuldu. Değiştirilmesi Teklif edilen kanun teklifinde ;”Kamu Kurumlarında 657 Sayılı Kanunun 36. Maddesindeki 8. Fıkrasında [...]

18 Nisan 2013 10:23 (204536)
Hizmetlilere memur kadrosu için yasa teklifi

Hizmetli memur kadroalrı için kanun teklifi hazırlık süreci devam ediyor

14/07/1965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 36. maddesinin sekizinci fıkrasının değiştirilmesi hakkındaki Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına CHP Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Edipoğlu ve CHP Gurup Başkanlığı tarafından sunuldu.

Değiştirilmesi Teklif edilen kanun teklifinde ;”Kamu Kurumlarında 657 Sayılı Kanunun 36. Maddesindeki 8. Fıkrasında belirtilen Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki Kadrolu Çalışan Personellerin tamamı, Memur Statüsü Hakkını Kazanarak Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçerler.

Bütün Kamu Kurumları, her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma islerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ve işletilmesi ve Benzeri Nitelikteki Hizmetleri yaptırmak veya kurumlarda, çarşı ve mahallerde koruma ve muhafaza hizmetleri gibi ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü Personelleri üçüncü şahıslara ihale yoluyla gördürülmesi (İhale Açarak Hizmet Alım Yöntemiyle Karşılamak) zorundadır.”

TBMM sunulan Kanun teklifinin yasalaşması ve çalışma hayatına biran önce yansıması TEÇ-SEN sendikasının talebidir