Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Güvenlik Memuru Alımı Ne Zaman yapılacak? 2013 – 2014

Kamuya 30 bin özel güvenlik kadrosu açıldı. ilk olarak 10 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı zaman yapılacak, Güvenlik Memuru Alımı Ne Zaman?

5 Kasım 2013 14:56 (404495)
Güvenlik Memuru Alımı Ne Zaman yapılacak? 2013 – 2014

Kamuya 30 bin özel güvenlik kadrosu açıldı. ilk olarak 10 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı zaman yapılacak, Güvenlik Memuru Alımı Ne Zaman?

Not: Alımlar başladığından bakanlık tarafından kamuoyuna duyurulacaktır. Bu Haber bilgilendirme amaçlı yapılmıştır.

Kimler koruma memuru olabilir, 2013 yılı 10 bin koruma memuru alımı şartları belli oldu. Koruma memuru başvuruları ne zaman başlayacak, koruma memuru olmak için gerekli koşullar nelerdir ..
İşte detaylar :

Son günlerde üniversiteler ve statlarda yaşanan acı hadiselerden sonra ilgi koruma memurlarının üstüne yoğunlaştı. Yeni alınacak koruma memurları için aranan şartlar neler?

EGM KONU İLE ALAKALI DUYURU YAYINLADI
Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) oldukça fazla soru gittiğinden dolayı Emniyet Genel Müdürlüğü 2013 Koruma Memurluğu Alımı Duyurusu yayınladı.
Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi açıklaması aşağıdadır.
“Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” alınması projesi ile ilgili gelen yoğun sorular, talepler ve bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.
Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” projesi kapsamındaki kanun çalışmaları devam etmektedir.
Bu aşamada, herhangi bir personel alımı söz konusu değildir. “Koruma Memuru” alımı ile ilgili hususlar, tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.“

10 BİN KORUMA MEMURU KADROSU AÇILDI
Kamuda 10 bin yeni koruma memuru kadrosu açıldı. Bu uygulamayla  Hükümet;  statlarda, üniversite ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliği sağlamak için önemli adımlar atmış olacak.

 

TBMM’nin açılmasıyla birlikte hemen, 6222 sayılı yasada değişikliğe gidilerek; statlarda ve üniversitelerdeki özel güvenliğin yerine, devlet memuru statüsünde  ”koruma memurlarının” yerleştirilmesi kararı çıkarılacak.
6222 sayılı Spor’da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair Kanun yasada değişikliğe gidilmesinden sonra, 10 bin kişilik kadro tayin edilecek.

 

Koruma memurluğu için adayların hem üniversite mezunu olması  hem de güvenlik sertifikasına sahip olması gerekiyor. Başvuranlar adayların, KPSS sonucuna bakılarak sırayla kadro verilecektir.
KORUMA MEMURLARI İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISINA BAĞLI OLACAKLAR
Statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında görev yapacak olan koruma memurları, İçişleri Bakanlığı’na bağlı ve  Doğrudan da, görev yaptıkları ilin emniyet müdür yardımcılarından birine bağlı olarak görev yapacaklar. Silah taşıma ruhsatları da bulunacak.
NEDEN KORUMA MEMURLARINA İHTİYAÇ DUYULDU?
Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre , statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliğin özel güvenlikçiler yerine, devlet memurlarına verilmesi kararının altında yatan nedenin “hesap verebilirlik” ilkesidir.
Yetkililer, yine UEFA ve FİFA kurallarına bağlı kalarak, yeni “koruma memurlarının” üniforma değil, sivil görevlerine uygun bir kıyafet giyeceklerini açıkladı.

NEKADAR MAAŞ ALACAKLAR!

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısına son şekli verildi.
Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.
Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek.
Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Sonuç olarak şu söylenebilir: Şuan için Koruma Memuru Alımı yapılmayacak ancak tasarı halen devam etmektedir. Bu yıl sonuna kadar İçişleri Bakanının da açıkladığı gibi alım olacaktır. Bu nedenle 2013 Koruma Memurluğuna başvuracak adaylar kesin hususla sitemizi takip etmeye devam etsinler.

KORUMA MEMURU ALIMLARI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN DUYURULACAKTIR..

KORUMA MEMURU ALIMLARININ TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ..

Koruma Memuru Alımı Şartları 2013 ve Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?20 Ekim 2013, 01:55Koruma Memuru Alımı Ne Zaman, Başvuru Formu Yayınlandı mı? İşte detaylar!20 Ekim 2013, 01:502013 Memur Alımı (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel İlanı)19 Ekim 2013, 22:01Memur Alımı 2014 (Memur Haberleri)15 Ekim 2013, 10:082014 Yılında Kaç Bin Memur Alınacak? Koruma Memuru Alımı Ne Zaman?15 Ekim 2013, 10:04PTT memur alımı 2013 başvuru formu ve detaylar burada!15 Ekim 2013, 00:27Antalya Emniyet Müdürlüğü vatandaş memnuniyeti anketi yapıyor14 Ekim 2013, 15:06Memur-Sen Cizre Şubesi’nden sağduyu çağrısı