Anasayfa / Gündem / Galatasaray’ın gözdeleri bırakılmıyor

Galatasaray’ın gözdeleri bırakılmıyor

Sarı kırmızılı takımda transfer gündeminden hiç düşmeyen Burak ve Muslera’ya veto! Transfer döneminin en çok konuşulanları arasında yer alan sarı kırmızılı yıldızlara Galatasaray yönetiminden net bir tavır geldi. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun da isteği doğrultusunda kadroyu büyük ölçüde korumak isteyen sarı kırmızılı takım transfer döneminde yıldız oyuncularını elde tutarak yapılacak birkaç takviyeyle beraber Süper Toto Süper Lig şampiyonluk yolunda iddiasını güçlendirmek istiyor. Ayrıca Avrupa’da da en kötü Uefa kupasında yoluna devam isteyen ekip de yönetim tarafından eldeki kadroya inanç her fırsatta dile getiriliyor.
Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun basın mensuplarına verdiği röportajda özellikle transfer alanındaki sözlerinden sonra Burak ve Muslera’ya veto! yorumları yapıldı. Basında çıkan haberleri yalanlayan Hamzaoğlu yönetimle aralarında transfer konusunda fikir ayrılığından ziyade koordineli bir fikir birliği olduğunu belirtti. Önceliklerinin transfer olmadığının altını çizen deneyimli teknik adam ocak ayı transfer çalışmaları için de çalışmaların gizlilik içinde sürdüğünü kaydetti. Ryan Donk ve Niasse ile ilgili iddiaları doğrulayan Hamzaoğlu özellikle Niasse transferinde taraftarların baskısından çekindiklerinden dolayı transferi yapmaktan vazgeçtiklerini aktardı.
Transfer konusunda Burak ve Muslera’ya veto! gelmesiyle birlikte transfer politikası netleşen ekipte gözler Uefa’dan gelecek habere çevrildi. Zira Galatasaray’ın Avrupa’da yoluna devam edebilmesi ve transfer gerçekleştirebilmesi için Uefa’nın finansal fair play kriterlerinden geçmesi gerekmektedir. Bu konuda Uefa’ya detaylı hazırlanmış bir rapor sunacak olan Dursun Özbek yönetimi Uefa’dan gelecek olumlu haberlere göre teknik ekibin sunduğu transfer raporuna göre transfer çalışmalarına hız verecek. Özellikle Hamza Hamzaoğlu’nun forvet alınması konusundaki ısrarını yönetim öncelikli hedefler arasına aldığı kulislerde konuşulmaktadır. Böylece Hamzaoğlu’nun forvet hattından oyuncu kaybetmeden takviyelerle, güçlü bir forvet hattı planladığı belirtilmektedir.

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir