Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Emniyet GM’e bekçi alım şartları neler

Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Peki bu alımlar ne zaman gerçekleştirilecek ve bekçi alım şartları neler? Yeniden göreve başlamalarına karar verilen bekçilerin görevleri ve yetkileri Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında tanımlandı. Bekçi Alımı Şartları Nelerdir ? Açıklanan tasarıya göre bekçi olmak isteyen [...]

21 Mart 2013 23:40 (150734)
Emniyet GM’e bekçi alım şartları neler

Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Peki bu alımlar ne zaman gerçekleştirilecek ve bekçi alım şartları neler?

Yeniden göreve başlamalarına karar verilen bekçilerin görevleri ve yetkileri Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında tanımlandı.

Bekçi Alımı Şartları Nelerdir ?

Açıklanan tasarıya göre bekçi olmak isteyen vatandaşlar özel yetenek sınavında başarılı olmak zorundalar. Daha sonra ise kendilerini 3 ay süren polis eğitim kurumlarınca verilecek olan bir eğitim dönemi bekliyor. Bu sürece uyum sağlayamayan bekçi adaylarının sözleşmeleri ise feshedilecek. Bekçi olarak en az 3 sene boyunca görev yaptıkları taktirde ise aynı polislerde olduğu gibi rütbe atlayarak kıdemli bekçi olacaklar ve maaşlarına zam gelecek.

Kaynak:memurhaber