Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

EMEKLİYE ÇİFTE ZAM MÜJDESİ

Yeni yılda binlerce emeklinin yüzü intibak zammı ile gülecek. Yaklaşık 2 milyon emeklinin alacağı intibak zammının yanında, maaş zamları ve enflasyon farkı da verilecek.  2000 yılından önce emekli olan işçi emeklileri, Ocak ayında intibak zamlarını alacak. KİMLER NE KADAR FARK ALACAK? Emekli olduğu tarihe bakılmadan tüm emekliler için enflasyon farkı ihtimali de bulunuyor. Merkez Bankası Başkanı [...]

4 Aralık 2012 9:52 (45078)
EMEKLİYE ÇİFTE ZAM MÜJDESİ

Yeni yılda binlerce emeklinin yüzü intibak zammı ile gülecek. Yaklaşık 2 milyon emeklinin alacağı intibak zammının yanında, maaş zamları ve enflasyon farkı da verilecek.

 2000 yılından önce emekli olan işçi emeklileri, Ocak ayında intibak zamlarını alacak.

KİMLER NE KADAR FARK ALACAK?

Emekli olduğu tarihe bakılmadan tüm emekliler için enflasyon farkı ihtimali de bulunuyor. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, daha önce yüzde 6.5 olarak açıklanan 2012 sonu enflasyon tahminini, yüzde 6.2′ye çektiklerini açıkladı.

ENFLASYON FARKI EMEKLİYE NASIL YANSIYACAK?

Yıllık tahmin aşağıya çekilmiş olsa bile son 6 aylık enflasyon emeklilerin alacağı farkı belirleyecek. Bunun için yıl sonunda açıklanacak enflasyon rakamı önem kazanıyor. Memur emeklileri ayrıca, toplu görüşmeden doğan zamlarını da yılbaşında maaşlarıyla birlikte alacak.