Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Defne Joj Foster nasıl öldü?

Defne Joy Foster’ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan mahkemeye ilk kez çıktı.   Defne Joy Foster’ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan’a, ’yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Altan, “Kendisine votka ikram ettim. Votkadan bir yudum aldı, fenalaştı.” dedi. Duruşmada kimlik tespiti yapılan [...]

15 Şubat 2013 11:43 (101850) Güncellenme :15.02.2013 11:43:50
Defne Joj Foster nasıl öldü?

Defne Joy Foster’ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan mahkemeye ilk kez çıktı.

 

Defne Joy Foster’ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan’a, ’yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Altan, “Kendisine votka ikram ettim. Votkadan bir yudum aldı, fenalaştı.” dedi.

Duruşmada kimlik tespiti yapılan Kerem Altan, lise mezunu ve işsiz olduğunu ifade etti. Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan Altan, Defne Joy Foster ile sabaha karşı bir barda tanıştıklarını ardından da birlikte kendi evine gittiklerini ifade etti. Altan, “Evde yalnızdık, benden alkol istedi. Kendisine votka ikram ettim. Votkadan bir yudum aldı, fenalaştı. Bilincini kaybetmiş durumdaydı. Kendine getirmek için yüzünü yıkamak istedim ancak bu bir fayda sağlamadı” şeklinde olay gecesini anlattı. Foster’ı hastaneye götürmek isteyip de taşıyamadığını belirten Altan, “Evimin hemen yakınında Acıbadem Hastanesi’ne gittim. Hastane kapalıydı ve güvenlik görevlisi beni bir başka polikliniğe yönlendirdi. 100 metre ilerideki diğer poliklinik de kapalıydı ben de eve geri döndüm” diye konuştu.

Eve döndüğünde Defne Joy Foster’ın durumunda bir düzelme olmadığı için ambulansı çağırdığını ve gelen sağlık ekibinin Foster’ın öldüğünü belirttiğini anlatan Altan, Defne Joy Foster’ı önceden tanımadığını, barda tanıştıklarını ifade etti.

Defne Joy Foster’ın rahatsızlığı nedeniyle ilaç kullandığını bilmediğini belirten Altan, “Olayın ertesi günü polis evimde arama yaptığında şahsın çantasında astım ilaçlarını buldular. Ben yapabileceğim tüm yardımları yaptım. Ölümüne neden olacak bir eylemim olmamıştır. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum” dedi.