Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Belediye memur çocuklarına kreş açabilir mi ?

Sayıştay kararını verdi

Ocak 24, 2014 11:19 am [525854]
Belediye memur çocuklarına kreş açabilir mi ?

Sayıştay Temyiz Kurulunun 1.02.2013 tarih ve 36575 sayılı kararında, 5393 sayılı Kanunun 60. maddesinin i bendinde “Dar gelirli, yoksul, muhtaç ve kimsesizler ile engellilere yapılacak sosyalyardım ve yardımlar” belediyenin giderleri olduğuna dikkat çekildi.

Sayıştay memur personelinin çocuklarınınbelediye sınırları içinde yaşayan fakir, muhtaç ve dar gelirli aileler arasında değerlendirilmesininmümkün olmadığını belirtti.

Sayıştay kararında ayrıca, belediye hizmetleri için doğrudan temin yoluyla alınan çocuk bakım ve kreş hizmetlerinin 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 22. maddesi kapsamında Belediye “ihtiyacı” olarak tanımlanmasının da mümkün olmadığını vurguladı.

 

kaynak:memurlar.net

Bir önceki Memura mesai parası yerine izin verilecek başlıklı benzer haberimizi okuyarak detaylara ulaşabilirsiniz.