Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

Bakan Avcı: Öğretmenlere güvenin

Bakan Avcı:Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, "uyum programı" kapsamında okula ilk adımlarını atarken,öğretmenlerimize lütfen güvenin şeklinde konuştu

10 Eylül 2013 12:49 (343206) Güncellenme :10.09.2013 12:49:19
Bakan Avcı: Öğretmenlere güvenin

Bakan Avcı: Lütfenöğretmenlerimize güvenin Okulöncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, “uyum programı” kapsamında okula ilkadımlarını atarken, Milli Eğitim Bakanı Avcı, İstanbul Valisi Hüseyin AvniMutlu, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve öğrenci velilerinin de katılımıyla, Ataşehir Halil Atamavcı İlkokulu’nda program düzenlendi.

Okula gelişinde minik öğrencilertarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Avcı, çocukları tek tek öperek onlarlafotoğraf çektirdi. Kalabalık bir basın grubunun beklediği Bakan Avcı,  2013-2014 eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün ve Müdüre Funda Kocabıyık’ın uyum çalışmaları için büyük bir gayretle çalıştıklarını ve öğretmenlerin bu konulardaki ön eğitimlerinigerçekleştirdiklerini belirten Avcı, “İnşallah çocuklarımız kısa süreli de olsa bu uyum sürecinde okullarını, öğretmenlerini tanıyacaklar. Okula ilk temaslarında, olabildiğince olumlu izlenim edinmelerini sağlamak için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Yöneticilerimiz, okullarımız, öğretmenlerimiz yapıyor” dedi.
Avcı, velilerin de ellerinden geleni yaptığını kaydederek, basın mensuplarının da katkılarıyla bu yıl sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçireceklerini söyledi.
Bakan Avcı bir gazetecinin, “Kürtçe derslerinde öğretmen atamalarıyla ilgili çeşitli eleştiriler var” sözü üzerine, bu tarz özel programlarda, etkinliğin önüne geçmemesi için farklı konulara girmediklerini, bu konulara dair bugün akşam ilgili kişilerle toplantı yapacaklarını ifade etti.
Miniklerden halk oyunları gösterisi
Avcı, daha sonra okulun önünde halk oyunları gösterisi yapan minikleri izledi.
Zaman zaman alkışla tempo tutan Avcı, oyun sonrası çocukların velileriyle sohbet etti,çocukları severek onlarla fotoğraf çektirdi ve hediye dağıttı.
Bakan Avcı sınıfları gezdi
Milli Eğitim Bakanı Avcı, daha sonra “uyum programı” kapsamında okula bir hafta öncebaşlayan okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerini ziyaret etti.
Sırasıyla okul öncesi ve birinci sınıfları gezen Avcı, buradaki miniklerle tek tek ilgilendi ve kendilerine hediye dağıttı.
Çocukları seven ve onlarla sohbet eden Avcı, bir sınıf tahtasına, “2013-2014 eğitimöğretim yılı bütün öğrencilerimize, velilerimize, yöneticilerimize ve görevlilerimize hayırlı uğurlu olsun. Sağlık ve mutluluk içerisinde nice yıllara. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı” yazdı.
Avcı, tahtaya kendi karikatürünü de çizdi.
“Lütfen öğretmenlerimize güvenin”
Bakan Avcı, okulda düzenlenmekte olan ”2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Veli Oryantasyon Eğitimi”ne de katıldı.
Bakan Avcı, çocukların olabildiğince sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmeleri için el ele neler yapılabileceğinin bu programda konuşulduğunu söyledi. Avcı, eğitimde çocuklarınbaşarısı için güzel çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, “Lütfen öğretmenlerimizegüvenin. Öğretmenlerimiz her çocuğu kendi özel şartlarını, öğrenme tempolarını,öğrenme hızlarını, özel becerilerini çok geçmeden keşfderler ve ona göre her çocuğumuz için ayrı bir platform uygulayabilir. Bu sizi yanıltmasın. Öğretmenlerimiz, kendi özelkoşullarına göre her çocuğa farklı farklı sorumluluklar verebilirler” ifadelerini kullandı.