Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

2014 PMYO Başvuru Tarihleri

2014 PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) sınavlarına girecek olan adayların 2014 YGS’ye girmeleri gerektiğini üzerine basarak söylemiştik.

15 Ocak 2014 14:27 (511902)
2014 PMYO Başvuru Tarihleri

2014 PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) sınavlarına girecek olan adayların 2014 YGS’ye girmeleri gerektiğini üzerine basarak söylemiştik. 2014 YGS başvurularını yapan arkadaşlarımız artık 2014 PMYO – Polislik Başvuru Tarihlerini merak etmeye başladılar. Bu yazımızda sizinle tahmini olarak 2014 PMYO Başvuru Tarihlerini paylaşmaya çalışacağız.
2014 PMYO Başvuru Tarihlerini sizinle paylaşmadan önce geçtiğimiz yıllarda hangi tarihlerde PMYO başvuru tarihlerinin başladığına bakmak gerekiyor. Tabiki bu tarihler hakkında bilgi vermeden önce PMYO başvurularının iki basamakta yapıldığı hakkında bilgi vermemizde fayda var. PMYO başvuruları internet üzerinden ön başvuru ve şahsen başvuru olmak üzere ikiye basamakta yapılıyor. Önümüzdeki günlerde 2014 PMYO ön başvurularının internet üzerinden nasıl yapıldığını resimli anlatım şeklinde anlatacağız. Lütfen PMYO ön başvuru nasıl yapılıyor diye sormayınız. Geçtiğimiz senelerde PMYO başvuru tarihlerini anlatırken hep ön başvuru tarihlerinden söz edeceğiz. Bu nedenle şahsen başvuru ile karıştırmamanız önemli. 2013 yılında PMYO başvuruları 24 Nisan 2013 Çarşamba günü başlamış. 2012 yılında ise 25 Nisan 2012 Çarşamba günü PMYO ön başvuruları başlamıştır. Dikkat ettiğinizde neredeyse YGS yapıldıktan bir ay sonra PMYO ön başvuruları başlamaktadır. Niye bu kadar geç başlıyor diye soracak olursanız sitemizde daha önce açıkladığımız gibi Polis Akademisi Başkanlığı tüm adayların YGS puanlarını alıyor ve sistemine yüklüyor. Tüm adayların YGS puanlarını almak ve sisteme yüklemek için yapılan Polis Akademisi ve ÖSYM arasındaki yazışmalar sistemin geç işlemesini dolayısıyla PMYO ön başvuru sürelerinin uzamasını sağlıyor.
Geçmiş yıllara baktığımızda şu kanaate varıyoruz; Polis Akademisi Başkanlığı artık sistemi oturtmuşa benziyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da 2014 PMYO Başvuru Tarihi Nisan ayına denk gelmesi kesinlik kazanıyor. Geçtiğimiz yılların başvuru tarihlerine baktığımızda PMYO Başvuru Tarihleri hep Çarşamba gününe denk gelmiş durumda. Bu nedenle 2014 PMYO Başvuru Tarihi 24 Nisan 2014 Perşembe diye tahminde bulunabiliriz. Nitekim 23 Nisan 2014 Çarşamba resmi tatile denk geliyor. Bildiğiniz üzere 23 Nisan Çoluk Çocuk Bayramı. Sitemizi takip eden arkadaşlarımız çok iyi bilirler ki tahminlerimizin %99′u tutmaktadır. Bir çok arkadaşımız bu bilgileri Polis Akademisinden yada Emniyet Genel Müdürlüğünden aldığımızı sanıyorlar ancak yanılıyorlar.

2007 yılından buyana siz polis olmak isteyenlere hizmet sunuyoruz. Artık bu işte profesyonelleştiğimizi düşünüyoruz. Lütfen tahminimiz tutarsa Emniyetin herhangi bir biriminden bilgi aldığımızı düşünmeyiniz. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi Polis Akademisi ile ÖSYM arasındaki yazışmalar hızlanır ve sisteme erken yüklenirse 16 Nisan 2014 Çarşamba tarihinde de 2014 PMYO Başvurularının başlayabileceğini unutmayınız. Ancak her halükarda 23 Nisan resmi tatil olacağı için biz pek ihtimal vermiyoruz. Bu tarihler tamamen sitemizin tahminine dayanmaktadır.