Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Memur,Memur İlanları,Kpss Haberlerine anında ulaşın.

2013 Kpss Puanı İle Hangi Memurluklara Başvurulabilir?

Çift yılların kpss puanı ile Ösym’nin merkezi yerleştirmelerine başvurabilir ve mülakatsız düz memur olabilirsiniz. Yine çift yılların kpss puanı ile infaz ve koruma memurluğu, katiplik gibi kadrolara da başvurabilirsiniz. Peki tek yılların kpss puanları nerede kullanılır, 2013 kpss ile hangi memurlukları tercih edebilirsiniz ona bakalım. 2013 Kpss, A grubu kariyer mesleklerini düşünen ve genelde iktisadi [...]

16 Temmuz 2013 10:35 (298799)
2013 Kpss Puanı İle Hangi Memurluklara Başvurulabilir?

Çift yılların kpss puanı ile Ösym’nin merkezi yerleştirmelerine başvurabilir ve mülakatsız düz memur olabilirsiniz. Yine çift yılların kpss puanı ile infaz ve koruma memurluğu, katiplik gibi kadrolara da başvurabilirsiniz. Peki tek yılların kpss puanları nerede kullanılır, 2013 kpss ile hangi memurlukları tercih edebilirsiniz ona bakalım.

2013 Kpss, A grubu kariyer mesleklerini düşünen ve genelde iktisadi ve idari bilimler mezunlarının girdiği bir sınavdır. Öğretmen adayları da ayrıca her yıl öğretmenlik sınavına girmektedirler. A grubu kariyer mesleklerine ait ve her yıl değişebilen, kurumların istemiş olduğu puan türleri için TIKLAYINIZ.

Bu puan türleri zaman içinde değişebildiğinden kurumların ilgili web sitelerine girerek en güncel puan türlerine ulaşabilirsiniz.

2013 Kpss ile:

-Yukarıda bahsettiğimiz kariyer mesleklerini, yani uzmanlık, müfettişlik, kaymakamlık gibi meslekleri tercih edebilir, daha sonra ilgili kurumun sınavına katılarak bu alanlara memur olarak atanabilirsiniz.

-Pomem alımlarında kullanabilirsiniz. Pomem alımlarında son 2 yıla ait herhangi bir P3 puanının olması yeterlidir.

-Bankaların sınavlarına başvurabilirsiniz.

-Sydv alımlarına başvurabilirsiniz.(Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına ait büro görevlisi ya da sosyal yardım ve inceleme görevlisi)

-Kalkınma ajanslarına başvurabilirsiniz.

-B grubuna ait alımlara başvuramazsınız, bu bağlamda kasımda yapılacak olan merkezi Ösym yerleştirmesine, 2013 Kpss puanınız ile başvurmanız mümkün değildir.

Öğretmenlik sınavları 1 yıl, A ve B grubu Kpss puanları ise 2 yıl boyunca geçerlidir.

Kpss Rehber/ Cüneyt TÜRKOĞLU